Ύμνος του Πλατανιά / Anthem of Platanias

Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Πανιώνιος-Πλατανιάς 3-0 (U17)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε χθες η ομάδα της Κ17 εναντίον του Πανιωνίου.Οι ερυθρόλευκοι άρχισαν με διάταξη 3-5-2 με τον Κουράκη να είναι κάτω από τα δοκάρια και τους Μαραγκουδάκης,Κλειδής και Κορωνάκης να είναι στο κέντρο της άμυνας,αμυντικά χαφ ήταν οι Ρουσάκης και Μαθιουδάκης,αριστερά ο Καβράκης και δεξιά ο Λέκκας,Επιθετικά χαφ ήταν οι Σκουλουδάκης και Πλατινάκης και μπροστά μόνο τους ο Αμαραντίδης Α.
Το πρώτο γκολ το δέχτηκαν στο 3' λεπτό έπειτα από λάθος της άμυνας και κακή τοποθέτηση του Κορωνάκη,το δεύτερο στο 6' μετά από μεγάλο κενό που άφησαν τα δύο αμυντικά χαφ στο κέντρο το επιθετικό χαφ του Πανιωνίου εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και πλάσαρε στο αριστερό χαφ τον οποίον δεν μάρκαρε ο Κλειδής και έτσι με ένα σουτ από διαγώνια θέση δεν έχασε την ευκαιρία και έκανε το 2-0.Μετά το 2-0 ο προπονητής Γιάννης Κατσούλης άλλαξε το σύστημα και το πήγε σε 4-4-2,τα παιδιά τα πήγαν καλύτερα (παρ'όλο που δεν έφταιγε το σύστημα) και έτσι ξύπνησαν και είχαν ευκαιρίες να μειώσουν την διαφορά με τους Σκουλουδάκη,Αμαραντίδη και Παπανικολάου.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά της Κ17 είχαν την κατοχή και περισσότερες φάσεις όμως ποτέ δεν έφτασαν στο γκολ και έτσι δέχτηκαν άλλο ένα γκολ στο 80' έπειτα από μεγάλη μπαλιά πίσω από την πλάτη της άμυνας.

Πλατανιάς: Γιάννης Κατσούλης

Κουράκης,Μαραγκουδάκης,Κλειδής (75' Κωνσταντινίδης),Κορωνάκης (10' Παπανικολάου),Λέκας (70' Βίλλα),Καβράκης,Πλατινάκης,Ρουσάκης (78' Καλιτσουνάκης),Μαθιουδάκης (73' Τσέλα),Σκουλουδάκης,Αμαραντίδης.