Ύμνος του Πλατανιά / Anthem of Platanias

Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015

Πλατανιάς-Εργοτέλης 3-2 (U17)

Μία σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα του Πλατανιά επί του Εργοτέλη στο Γήπεδο των Μουρνιών στις 7 Φεβρουαρίου.Με πρωταγωνιστές τους Σκουλουδάκη και Παπανικολάου η ομάδα του Πλατανιά πήρε το τρίποντο μέσα στην έδρα της.Η ομάδα του Πλατανιά μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και έδειξε από την αρχή ότι θέλει περισσότερο το παιχνίδι.Έτσι στο 20' λεπτό πίεσε ψηλά και με λάθος γύρισα του αμυντικού,ο Παπανικολάου εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία,πήρε την μπάλα,πέρασε τον τερματοφύλακα και σκόραρε.Τα επόμενα 10 λεπτά η ομάδα του Πλατανιά χαλάρωσε και έτσι στο 32' δέχτηκε γκολ.Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν 1-1.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πλατανιά συνέχισε το ωραίο της παιχνίδι και στο 65' ήταν η ώρα του Σκουλουδάκη να πάρει την ομάδα πάνω του και με ένα πανέμορφο γκολ έκανε το 2-1.Στο 78' ο Πλατανιάς ισοφαρίστηκε από τον Εργοτέλη. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήταν ξανά η ώρα του Σκουλουδάκη να πάρει την ομάδα πάνω του και με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος έκανε το 3-2 για την ομάδα του.
Καθώς για άλλη μία φορά ξεχώρισαν οι Σκουλουδάκης και Μαραγκουδάκης.

Πλατανιάς: Κουράκης,Μαραγκουδάκης,Λέκας,Κορωνάκης (55' Καβράκης),Μαθιουδάκης,Τσέλα,Πλατινάκης,Σκουλουδάκης,Αμαραντίδης (75' Γιαννακίδης),Παπανικολάου (88' Αμαραντίδης Γ.)